Ako predať nehnuteľnosť rýchlo a bez problémov?

3 základné body, ktoré sú rozhodujúce pre úspešný predaj Vašej nehnuteľnosti. Myslíte si, že cena je najdôležitejšia? Cena je dôležitá, ale nie najdôležitejšia. Predať nehnuteľnosť nie je vždy také ľahké, ako sa zdá. Prečítajte si a zistite, ktoré 3 základné body rozhodujú o úspešnom predaji nehnuteľnosti.

1. Spoznajte trh

Ak uvažujete o predaji vašej nehnuteľnosti, mali by ste vedieť, za koľko sa nehnuteľnosti vo vašom okolí predávajú. Ale majte na pamäti, že pokiaľ ide o poznanie trhu, váš najcennejší zdroj bude Váš realitný poradca. Dôveryhodný poradca, zistí potrebné informácie, takže viete, čo môžete očakávať.

Pochopenie trhu, vám pomôže zaistiť cenu, ktorá nebude podhodnotená ani zbytočne nadhodnotená, čím urýchlite celý proces.

2. Financovanie

Ako náhle spoznáte stav trhu, mali by ste sa poradiť so svojím hypotekárnym špecialistom o svojich financiách. Keď zistíte, koľko si môžete dovoliť, nastavíte si reálne očakávania.

Ak sa rozhodnete nehnuteľnosť najskôr predať:

Nebudete sa musieť starať o možné zaťaženie prenášania dvoch hypoték. Nehovoriac o tom, že väčšina majiteľov musí predať svoju nehnuteľnosť ešte pred tým, ako bude môcť financovať novú.

Dočasné riešenie ak predáte nehnuteľnosť skôr ako kúpite novú:

– môžete si nájsť dočasné bývanie
– môžete ísť bývať k rodine
– môžete požiadať svojho sprostredkovateľa, aby vyjednával s kupujúcimi, aby vám umožnili zostať vo vašej nehnuteľnosti ďalších 60 až 90 dní. To je zvyčajne výmenou za nájomné zaplatené priamo kupujúcim. To Vám tiež dáva nejaký čas navyše.

3. Vytvorte plán

Teraz, keď poznáte svoje možnosti, je čas prísť s plánom. Či už sa rozhodnete ako prvé kúpiť alebo predať svoju nehnuteľnosť, buďte pripravení na každé riešenie.

Váš plán bude závisieť od kupujúceho alebo predávajúceho na druhej strane. Je dôležité mať záložný plán. Pri spolupráci so mnou, budete na správnej ceste k tomu, aby ste mali hladký priebeh. Zabezpečím Vám všetky podstatné veci k úspešnému obchodu. Stačí ma kontaktovať telefonicky alebo emailom alebo navštíviť na našom obchodnom mieste.

Zdieľajte:

Facebook
LinkedIn
Email
podľa výberu

Súvisiace články

Na čo si dávať pozor pri poistení, ak máte inštalovanú FOTOVOLTIKU?

Každý sa snaží šetriť energiu, túži mať lacnejší ohrev vody, v lete využívať klimatizáciu a hlavne platiť čo najmenej za elektrinu. K dispozícii máme slnečné žiarenie, ktoré spôsobuje oteplenie zemegule, ale vieme ho využiť aj na výrobu elektrickej elektriny prostredníctvom solárnej technológie-fotovoltiky.

DAŇOVÝ BONUS NA ZAPLATENÉ ÚROKY A JEHO UPLATNENIE V ROKU 2024

Daňový bonus na zaplatené úroky je druh daňového zvýhodnenia, ktorý sa od 01.01 2024 upravil. Výška daňového bonusu na zaplatené úroky za rok 2023 je suma vo výške 50 % zo zaplatených úrokov v príslušnom zdaňovacom období, najviac však do výšky 400 eur za rok, maximálne do 50 000 eur z výšky úveru.

Kúpa nehnuteľnosti alebo prenájom?

Je lepšie si nehnuteľnosť kúpiť alebo bývať v prenájme? Rozhodnutie medzi kúpou nehnuteľnosti a prenájmom je jedným z najdôležitejších krokov, ktorými sa mnohí ľudia stretávajú pri hľadaní svojho domova. Je to dilema, ktorá zahŕňa nielen finančné, emocionálne, ale aj praktické úvahy. Každá možnosť má svoje výhody a nevýhody, a voľba závisí od individuálnych okolností a cieľov daného človeka. Preto je potrebné zvážiť viacero faktorov, výhody, ale aj nevýhody prenájmu či vlastníctva a zohľadniť nielen svoju finančnú situáciu, ale aj svoj životný štýl a dlhodobé ciele.

Legislatívne zmeny v hypotékach od 01.01.2024.

NRSR schválila návrh Vlády Slovenskej republiky z 29.11.2023, jednalo sa o úpravu zákona v oblasti pomoci pri splácaní úveru na bývanie, ktorý pripravilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR v spolupráci s ministerstvom financií. Tento návrh vstúpil do platnosti od 1. januára 2024.

Buďme v kontakte

Vyplňte, ako sa s Vami spojíme, napíšte nám správu alebo otázku a my vám odpovieme tak skoro, ako to len bude možné.

Dynamický tím Jakub Žovinec, Roman Capák, Erik Novisedlák