Ako predať nehnuteľnosť rýchlo a bez problémov?

3 základné body, ktoré sú rozhodujúce pre úspešný predaj Vašej nehnuteľnosti. Myslíte si, že cena je najdôležitejšia? Cena je dôležitá, ale nie najdôležitejšia. Predať nehnuteľnosť nie je vždy také ľahké, ako sa zdá. Prečítajte si a zistite, ktoré 3 základné body rozhodujú o úspešnom predaji nehnuteľnosti.

1. Spoznajte trh

Ak uvažujete o predaji vašej nehnuteľnosti, mali by ste vedieť, za koľko sa nehnuteľnosti vo vašom okolí predávajú. Ale majte na pamäti, že pokiaľ ide o poznanie trhu, váš najcennejší zdroj bude Váš realitný poradca. Dôveryhodný poradca, zistí potrebné informácie, takže viete, čo môžete očakávať.

Pochopenie trhu, vám pomôže zaistiť cenu, ktorá nebude podhodnotená ani zbytočne nadhodnotená, čím urýchlite celý proces.

2. Financovanie

Ako náhle spoznáte stav trhu, mali by ste sa poradiť so svojím hypotekárnym špecialistom o svojich financiách. Keď zistíte, koľko si môžete dovoliť, nastavíte si reálne očakávania.

Ak sa rozhodnete nehnuteľnosť najskôr predať:

Nebudete sa musieť starať o možné zaťaženie prenášania dvoch hypoték. Nehovoriac o tom, že väčšina majiteľov musí predať svoju nehnuteľnosť ešte pred tým, ako bude môcť financovať novú.

Dočasné riešenie ak predáte nehnuteľnosť skôr ako kúpite novú:

– môžete si nájsť dočasné bývanie
– môžete ísť bývať k rodine
– môžete požiadať svojho sprostredkovateľa, aby vyjednával s kupujúcimi, aby vám umožnili zostať vo vašej nehnuteľnosti ďalších 60 až 90 dní. To je zvyčajne výmenou za nájomné zaplatené priamo kupujúcim. To Vám tiež dáva nejaký čas navyše.

3. Vytvorte plán

Teraz, keď poznáte svoje možnosti, je čas prísť s plánom. Či už sa rozhodnete ako prvé kúpiť alebo predať svoju nehnuteľnosť, buďte pripravení na každé riešenie.

Váš plán bude závisieť od kupujúceho alebo predávajúceho na druhej strane. Je dôležité mať záložný plán. Pri spolupráci so mnou, budete na správnej ceste k tomu, aby ste mali hladký priebeh. Zabezpečím Vám všetky podstatné veci k úspešnému obchodu. Stačí ma kontaktovať telefonicky alebo emailom alebo navštíviť na našom obchodnom mieste.

Zdieľajte:

Facebook
LinkedIn
Email
podľa výberu

Súvisiace články

Broker pointy prichádzajú už aj na Slovensko

Broker Point je moderná pobočka, ktorá prepája finančné a realitné služby. Jej potenciálny nový majiteľ môže čerpať benefity nielen podnikateľského, ale aj zamestnaneckého prostredia. O výhodách týchto obchodných miest porozprával Július Rusňák, generálny riaditeľ spoločnosti Broker Consulting, a.s.

Inflácia a jej vplyv na cenu nehnuteľností

Inflácia, ako merateľný nárast úrovne všeobecných cien tovarov a služieb v ekonomike, má výrazný vplyv na rôzne aspekty života a hospodárstva. Jedným z nich je aj trh s nehnuteľnosťami. Ako inflačné tlaky môžu ovplyvniť tento dôležitý sektor?

V zime na letným pneumatikách?

Určite sa nájdu vodiči, ktorí jazdia po celý rok na letných pneumatikách. Dôvodov môže byť viacero. Nie je čas ísť do servisu vymeniť ich za zimné alebo je to tiež otázka peňazí. Aké riziká sú spojené s jazdou v zime na letných pneumatikách?

Ako ochrániť majetok v prípade živelnej pohromy?

Rok 2022 a 2023 priniesol turbulentné a doslova nepredstaviteľné zmeny na hypotekárnom trhu. Posledné roky sa jesenné akcie bánk niesli väčšinou v znamení zlacňovania hypoték. Slovenské hypotéky patrili k najlacnejším v eurozóne. Boli na to dva dôvody.

Ako ochrániť majetok v prípade živelnej pohromy?

Poistenie majetku patrí k najčastejšie uzatváraným poisteniam. Poistenie domu má okrem samostatného domu chrániť aj vedľajšie stavby a oplotenie pozemku. Poistenie bytu by malo kryť aj pivnicu, garáž alebo garážové státie.

Buďme v kontakte

Vyplňte, ako sa s Vami spojíme, napíšte nám správu alebo otázku a my vám odpovieme tak skoro, ako to len bude možné.

Dynamický tím Jakub Žovinec, Roman Capák, Erik Novisedlák